Plastik Enjeksiyon Makinesi Bakım ve Revizyon

Plastik Enjeksiyon Makinesi Bakım Ve Revizyon

Mengene ve kalıp ünitesi adı altında iki ana üniteden oluşan plastik enjeksiyon makineleri plastik ürünlerin üretimi aşamasında kullanılan ana makine olarak kabul edilir. Plastik enjeksiyon makineleri aracılığı ile plastik ürünlere istenilen şekiller verilebilmektedir. Üretilmek istenen ürüne özgü kalıpların tasarlanarak enjeksiyon makinelerinde kullanılması ile istenilen ebat ve şekillerde plastik ürünler üretilebilmektedir.

Plastik sanayi alanında vazgeçilmez olan plastik enjeksiyon makineleri ağırlıklı enerji türüne göre hidrolik, elektrikli ve hibrit sınıflarına ayrılmaktadır. Her üç sınıfın da çalışma prensibi, hazneye dökülen plastik ham maddenin eritilme işlemi ile başlar. Daha sonra kalıplara gönderilen bu hammadde sıkıştırılarak kalıbın şeklini alması sağlanır ve ardından tercihe göre sıcak ya da soğuk yolluk şeklinde kalıptan çıkarılma işlemi ile çalışma tamamlanır. 

Enjeksiyon makinelerinde bakım ve revizyon işlemleri, makinenin ömrünü uzatmak ve üretilen malzemelerin kalitesini artırmak için son derece önemli ve gereklidir.

Plastik Enjeksiyon Makinelerinde Bakım Ve Onarım

Plastik enjeksiyon sektöründe ortaya çıkan rekabet ortamı ile baş edebilmek, ürünleri en kaliteli şekilde zamanında üretebilmek, oluşabilecek arızalanmalar dolayısı ile plansız ara vermelerden dolayı ortaya çıkacak zararları en aza indirebilmek için plastik enjeksiyon makinelerine planlı ve koruyucu bakım yapmak gerekir.

Planlı ve koruyucu bakımın önemi ve avantajları:

* Planlı bakımlar makinelerde oluşabilecek arızalanmaları en aza indirerek, üretim aşamasında makinelerin istenilen süre zarfında çalışması sağlanır.

* Planlı bakım ve onarımlar plastik enjeksiyon makinelerinin ekonomik ömrünü uzatarak uzun vadede maliyet oluşumunu engeller.

* Plastik enjeksiyon makinelerinde oluşabilecek büyük arızalanmalara neden olabilecek sorunlar, planlı bakım aşamasında tespit edilerek çözüme kavuşturulur ve bu sayede makinelerin beklenmedik anda büyük arıza vermesi önlenmiş olur.

* Planlı bakımı yapılan enjeksiyon makinelerinde güvenlik ve kalite koşulları iyileşerek daha sağlıklı bir çalışma ortamında daha kaliteli ürünlerin üretilmesi sağlanır.

* Makinelerdeki sorunlar ilk anda tespit edilerek makine parçalarının hurda statüsüne geçmesi engellenir. Bu sayede yedek parça tedariki ile masrafına dair iyileşme sağlanır.

Plastik Enjeksiyon Makinelerinde Revizyon

Plastik enjeksiyon makineleri çalışma prensipleri gereği birçok farklı hammadde kullanılarak üretim gerçekleştirmektedir. Kullanılan hammadde ve kalıpların fiziksel özellikleri ile bu makineleri kullanan operatörlerin performansı enjeksiyon makinelerinin erken yıpranmasına ve bazı parçalarının kullanılamayacak hale gelmesine neden olabilir. Bu tür sorunları olan plastik enjeksiyon makinelerinde yapılacak revizyon çalışmaları ile

– Makinenin performansı arttırılarak yeni makine alma ihtiyacı ortadan kaldırılır

– Makinenin kullanım ömrü uzatılarak oluşabilecek üretime dair aksamalar önlenir

– Ekonomik olarak çok daha uygun fiyata makinenin yenilenme işlemi gerçekleştirilir.

– Makineler istenen verime kavuşur.

Bakım ve revizyon işlemleri plastik enjeksiyon makinelerinde oluşabilecek maliyet kaybı ile üretim ve güvenlik aşamalarında ortaya çıkacak sorunları önlemek açısından özenle ve dikkatle yerine getirilmesi gereken işlemler bütününden oluşur. Sektörde yaklaşık 30 yıllık tecrübeye sahip firma çalışanlarımız ile ihtiyaç duyulan tüm bakım, onarım ve revizyon hizmetlerini özenle ve dikkatle yerine getiriyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda plastik enjeksiyon makinesine dair tüm arızalarda ilk andan itibaren doğru müdahale ederek daha sonradan ortaya çıkabilecek arızaların ve sorunların da önlenmesini sağlıyoruz. Periyodik bakımlarının yanı sıra revizyon işlemleri ile de kullanım ömrü sona yaklaşmış plastik enjeksiyon makinelerini gençleştirerek istenilen verime kavuşması amacıyla gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz.  

 

Projelerimiz

Bu başlık

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.