CNC Makineleri Bakım ve Revizyon Hizmetleri

CNC Makine Bakım ve Revizyon Hizmetleri

CNC Makine Bakım Ve Revizyon

CNC makineleri insan gücünden faydalanmayı en aza indirmek amacıyla tasarlanan bilgisayar kontrollü makineler olarak bilinir. Makineden beklenen hareketlerin sıralaması, sayısı ve zamanlaması ilk olarak CNC simülasyon ya da imalat programları kullanılarak kodlanmakta ve CNC makinelerin ortak dili olan G kodları aracılığı ile kontrol ünitesinden servo eksenlere iletilmektedir. Yapılan bu kodlama işlemleri NC dosyası olarak kaydedilmekte ve bir flash bellek aracılığı ile CNC makinelerine iletilmektedir.

 CNC makineleri üretim yapan tüm sektörlerin en çok kullandığı ve ihtiyaç duyduğu akıllı makinelerin başında gelmektedir. Havacılık, savunma, otomotiv, tükettim malları, mobilya ve yedek parça üretimi başta olmak üzere birçok farklı alanda kullanılabilen CNC makinelerinde Bakım ve Revizyon işlemleri yapılacak işin kalitesini arttırmak ve oluşabilecek aksamaların önüne geçmek amacıyla son derece önemli kabul edilmektedir.

CNC Makine Bakım

CNC makinelerinin insan gücünün kullanımını en aza indirmek için tasarlanmış olması sonucu ortaya koyacağı performans neticesinde makine, donanım, alet ya da sistemlerinde zamanla aşınmalar gerçekleşmekte, belli parçaların kullanım ömrü bitmektedir. Aşınan ya da değişim zamanı gelen parça ve donanımların yağlanması, değiştirilmesi ve temizlenmesi işlemleri ile ayarların teknik talimatlar ile kullanım kılavuzuna göre ayarlanması işlemleri tamamen uzmanlık gerektiren konulardır.

CNC makineleri günlük, haftalık, aylık, altı aylık ve yıllık olmak üzere belli periyotlar halinde bakımı yapılması gereken makinelerdir. Bakım işlemlerinin zamanında ve profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesi, oluşabilecek hataların önüne geçmekte, makinenin performansı ile kullanım ömrünü uzatmaktadır.

CNC Makine Revizyon

Uzun süre kullanılan CNC makinelerinde

* Hassasiyetini yitiren kontrol sistemi,

* Süregelen ve takibi gittikçe zorlaşan arızaların oluşması,

* Yedek parça temininin zorlaşması,

* Makinenin yüksek enerji sarf etmesi

Gibi nedenlerden dolayı bakım işlemlerinden istenilen verim alınamadığı için CNC makinelerinde Revizyon gerçekleştirilebilmektedir. Yapılacak Revizyon sayesinde

* Çok daha uygun fiyata yenilenmiş bir sisteme kavuşulmakta,

* Var olan arıza sorun çözülmekte ve arıza sayısında ciddi azalma meydana gelmekte,

* CNC makineleri yüksek performansa ve hassasiyete kavuşmakta,

* Enerji sarfiyatında tasarruf sağlanmakta,

* Kompleks işlerin işlenmesi daha pratik bir hal almaktadır.

CNC makine bakım ve revizyon işlemlerinden üstün performans alabilmek için alanında uzman ve sektörde yılların tecrübesine sahip çalışanları bulunan firmalar tarafından sağlanan bu hizmetlerin alınması son derece önemlidir. 2mmekatronik firması olarak sektörde sahip olunan yılların tecrübesi ile CNC makineleri bakım ve revizyon hizmetlerini sizlere sunuyoruz. CNC makinelerine ilişkin ister periyodik bakımların yapılması ister ani oluşan arızaların giderilmesi isterseniz de performans düşüklüğü yaşayan CNC makinelerinize ilişkin revizyon işlemlerini kısa süre içerisinde müdahale ederek gerçekleştiriyoruz. Tecrübeli çalışanlarımız ile sizlere kaliteli hizmet vermek amacıyla sektörde kazandığımız tecrübeleri geliştiriyoruz.  Değişen ve gelişen teknoloji ile uyumlu olarak bilgi birikimimizi yeniliyor ve bu sayede sizlere en doğru vermek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.  

Projelerimiz